Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odział Dzienny Leczenia Uzależnień

Jest alternatywą dla oddziałów stacjonarnych, które wymagają wyjazdu z miejsca zamieszkania na okres kilku tygodni. Pacjenci naszego oddziału uczestniczą w terapii w godzinach od 8.00 do 14.00 w dniach od poniedziałku do piątku. Po zajęciach wracają do swojego domu, co jest znaczące pod względem utrzymania ciągłości relacji z rodziną, dziećmi.

Na oddziale pacjent objęty jest specjalistyczną opieką całego zespołu terapeutycznego. Zajęcia mają charakter terapii grupowej, każdy pacjent ma też swojego terapeutę prowadzącego, z którym spotyka się na terapię indywidualną. Pacjent jest też na bieżąco  konsultowany przez lekarza psychiatrę.

Pacjent w razie potrzeby otrzymuje zwolnienie lekarskie za cały okres pobytu w oddziale, a także wszelkie potrzebne zaświadczenia do Sądu, Kuratora czy Ośrodków Pomocy Społecznej.

Istnieje możliwość objęcia pomocą terapeutyczną także członków rodziny osoby leczącej się w naszym oddziale.

Oferujemy bardzo krótkie terminy oczekiwań na przyjęcie na oddział. Wymagane jest tylko skierowanie od lekarza rodzinnego lub od lekarza psychiatry, który pracuje w Naszej Poradni.